Sekcia

Rok 1970: Na železnici sa kopí tovar

Počas víkendov sa na železnici kopí vo vagónoch priemyselný tovar. Týmto robia prepravcovia starosti našim železničiarom.

 

     "Počas tohtoročnej zimy stáli na železnici počas víkendov desiatky i stovky nevyložených vagónov, pretože najmä menšie podniky nie sú schopné zabezpečiť načas dopravné prostriedky a pracovné sily, čím škodia sebe, ako aj celému národnému hospodárstvu.

     V posledných dňoch pracovného pokoja sa situácia o nič nezlepšila, napriek tomu, že bolo veľmi priaznivé počasie. Napríklad na železničnej stanici Bratislava-filiálka bolo v sobotu vyložených len 50 zo 123 pristavených vagónov. V nedeľu bola vykládka ešte horšia. Vyložených bolo len okolo 20% materiálu", píše sa v archívnej správe TASR.

Načas si splnili svoju povinnosť aj Vinárske závody Bratislava, keď si v sobotu odviezli cisternu na 200 hektolitrov vína, ktorú doviezli z Talianska. Foto: archív TASR, autor I. Dubovský/8. marca 1970
Zamestnanci Pozemných stavieb z Bratislavy vykladajú šamotové tehly. Foto: archív TASR, autor I. Dubovský/8. marca 1970

 

     K tým podnikom, ktoré uspokojivo splnili svoje povinnosti patrili bratislavské Pozemné stavby, Stavoindustria, Keramické závody a Priemstav. Načas si splnili svoju povinnosť aj Vinárske závody Bratislava, keď si v sobotu odviezli cisternu na 200 hektolitrov vína, ktorú doviezli z Talianska.