Sekcia

Rok 1953: V Budmericiach otvorili obchodný dom Selmag

V Budmericiach otvorilo nedeľu 29. marca Okresné spotrebné družstvo v Pezinku jeden z najväčších doteraz otvorených Selmagov - dedinských obchodných domov na Slovensku.

 

     "Dedinský obchodný dom Selmag v obci Budmerice bude zásobovať aj družstevníkov, malých a stredných roľníkov okolitých obcí všetkým voľným a viazaným spotrebným tovarom.

     V oddeleniach dedinského obchodného domu pripravili všetky články voľných a viazaných potravín, všetkých druhov domácich potrieb, konfekčných a metrážnych textílií, obuvi voľnej a viazanej, papiernických a chemických výrobkov a domáceho nábytku.

     Otvorením dedinského obchodného domu v Budmericiach dáva socialistické družstevné obchodníctvo možnosť družstevníkom, malým a stredným roľníkom z obce a blízkeho okolia nákupu tovaru, ktorý doteraz výlučne kupovali v mestách", uvádza archívna správa TASR.

V deň otvorenia dedinského obchodného domu v Budmericiach začali predávať vo všetkých oddeleniach. Foto: archív TASR, autor I. Gašparík/31. marca 1953

 

     Okrem dedinského obchodného domu otvorili v Budmericiach tiež dedinskú reštauráciu, kde od rána až do večera podávajú teplé a studené jedlá aj občerstvenie.

Okrem dedinského obchodného domu otvorili v Budmericiach tiež dedinskú reštauráciu. Foto: archív TASR, autor I. Gašparík/31. marca 1953