Sekcia

Plnia sa plány socialistickej výstavby v Pezinku

Budovanie miest v socialistickom Československu sa sústreďuje na sídliská, závody a občiansku vybavenosť.

 

V tomto roku sa má schváliť výstavba ďalšieho pezinského sídliska JUH s viac ako 400 bytmi a je v pláne vybudovať sídlisko Sever-Rozálka so 120 bytmi. Občania Pezinka sa rozhodli Vytvoriť v akcii Z hodnotu takmer 8 miliónov korún.

 

FOTO: Sídlisko Stred II.Foto: Archív TASR , 1.júna 1972.
FOTO: Sídlisko Stred II.Foto: Archív TASR , 1.júna 1972. d Nová,potravinárska samoobsluha na sídlisku Stred II. Foto: Archív TASR , 1.júna 1972. e, f Pezinok, známy vo svete kvalitným vínom, stane sa od začiatku budúceho roku známy aj úplne odlišným tovarom výrobkami z dreva. Asi 90 tisíc plnometrov bukovej guľatiny zo štátnych lesov v malokarpatskej oblasti a topoľovej z povodia Dunaja, bude spracúvať nový moderný drevokombinát. Začali ho stavať pred dvoma rokmi nákladom okolo 600 miliónov korún. Generálnym dodávateľom stavebnej časti je Hydrostav Šaľa n/Váhom a technologické zariadenia dodá ČKD Dukla Praha, Kráľovopolské strojárne Brno a niektoré firmy z Francúzska a Švédska. Zábery zo staveniska. Foto: Archív TASR, 27.mája 1970.
FOTO: Zábery zo staveniska drevokombinátu. Foto: Archív TASR, 27.mája 1970.
FOTO: Nový Domov - penzión v Pezinku. V tejto novostavbe je 60 bytových jednotiek, z toho 21 garsóniek, 18 dvojgarsóniek, 9 jednoizbových bytov a 12 dvojizbových. Výstavba penziónu sa začala ešte pred desiatimi rokmi. Po zmene územného a správneho členenia sa zariadenie dostalo pod správu Krajského úradu Bratislava. Stavba si vyžiadala 26 miliónov korún a ďalších 7 miliónov bolo treba dať na vnútorné zariadenie Pohľad na budovu nového Domova - penziónu v Pezinku. Foto: Archív TASR, 20.augusta 1997.