Sekcia

Rok 1983: V Bratislave otvorili novú autobusovú stanicu

Autobusová stanica na Mlynských Nivách v Bratislave je najväčšia na Slovensku. Denne z nej vypravia 485 spojov.

 

     Vyše 50 000 cestujúcich sa denne vystrieda na novej stanici ČSAD, ktorú 15. augusta odovzdali do prevádzky v Bratislave na Mlynských Nivách. Na slávnostnom odovzdaní sa zúčastnili členovia Predsedníctva ÚV KSS Ignác Janák a Gejza Šlapka, minister vnútra SSR Štefan Lazar, primátor hlavného mesta SSR Ladislav Martinák a ďalší hostia.

Záber zo slávnostného otvorenia, zľava: L. Martinák, I. Janák, G. Šlapka a Š. Lazar. Pri prejave podpredseda ZS KNV František Zimek. Foto: archív TASR, autor P. Šimonči/15. augusta 1983
Š. Lazar prestrihnutím pásky otvoril prevádzku na novej stanici. Foto: archív TASR, autor P. Šimonči/15. augusta 1983

 

     Z novootvorenej, najväčšej autobusovej stanice na Slovensku, vypravia denne 485 spojov, pričom celú prevádzku riadi moderné dispečerské centrum.

Moderné dispečerské centrum s nepretržitou prevádzkou, v službe sú dopravný majster Pavol Kocian (vľavo) a hlavný dispečer Mário Krekáč. Foto: archív TASR, autor P. Šimonči/15. augusta 1983

 

     Pôvodná autobusová stanica odkiaľ vychádzali medzinárodné a diaľkové spoje pri Avione na Floriánskom námestí a autobusová stanica pre prímestskú dopravu na Bajkalskej ulici, tak oddnes bola nahradená novou modernou stanicou.

Pohľady do vstupnej haly. Foto: archív TASR, autor P. Šimonči/15. augusta 1983
Čakáreň. Foto: archív TASR, autor P. Šimonči/15. augusta 1983