Sekcia

Rok 1971:V Dudinciach sa pripravuje cyklistická reprezentácia

Československá cyklistická reprezentácia prišla pred tohtoročným ročníkom Pretekov mieru na sústredenie do kúpeľov Dudince.

 

     "Jedenásť čs. cyklistov, ktorí sú v širšom kádri pre 24. ročník Pretekov mieru Varšava-Berlín-Praha, je od 1. marca na sústredení v kúpeľoch Dudince. Na Slovensku budú do 20. marca a 24. marca odídu do Talianska, kde svoju prípravu zakončia 25. apríla v Ríme na Veľkej cene oslobodenia. Po tejto príprave určí zväzový tréner čs. cestnej cyklistiky Kamil Haťapka definitívnu nomináciu siedmich čs. účastníkov Pretekov mieru", uvádza archívna správa TASR.

Každý deň šliape na pedále 11 čs. cyklistov, aby boli dobre pripravení na Preteky mieru. Foto: archív TASR, autor Š. Petráš/12. marca 1971

 

     "V Dudinciach našli čs. cyklisti dobré cesty. V prvé dni sústredenia nejazdili ešte na rýchlosť, ale od 10. marca sa zvýšila intenzita tréningu. V pláne dvojfázovej prípravy je veľmi dôležitou zložkou práve nácvik rýchlosti.

     Tento týždeň prišiel do Dudiniec riaditeľ n. p. Favorit v Rokycanoch František Pelikán spolu s mechanikom Františkom Hašekom, aby odovzdali cyklistom úplne nové bicykle - šité na mieru - na ktorých budú tohto roku pretekať. Za cyklistami do Dudiniec prišli aj zástupcovia n. p. Rudý říjen Gottwaldov, ktorí im doniesli novovyvinuté 210 gramové galusky, prispôsobené osobitne na časovky", píše sa v archívnej správe TASR.

Čs. cyklisti, ktorí sa pod vedením trénera K. Haťapku pripravujú na Preteky mieru v Dudinciach s novými bicyklami: Na obrázku zľava: Kamil Haťapka, Alois Holík, Jiří Mainuš, Peter Hladík, Jiří Vlček, Jiří Zelenka, Dušan Zeman, Rudolf Labus, Pavel Konečný, Vlastimil Moravec, Karel Vávra a Peter Matoušek. Foto: archív TASR, autor Š. Petráš/12. marca 1971