Sekcia

Rok 1961: Na Donovaloch pribudlo ďalšie rekreačné stredisko

V Stredoslovenskom kraji vybudovali od oslobodenia 15 moderných rekreačných stredísk pre deti. Tento týždeň odovzdali do užívania ďalšie, do ktorého budú chodiť deti robotníkov zo Stredoslovenských papierní a celulózok v Harmanci.

 

     Na výstavbe rekreačného strediska Zornička odpracovali zamestnanci podniku a ďalších závodov chemického priemyslu v Stredoslovenskom kraji takmer 40 tisíc brigádnických hodín. 

Nové rekreačné stredisko na Donovaloch Zornička. Foto: archív TASR, autor F. Kocian/11. mája 1961

 

     Nové rekreačné stredisko má 25 izieb. Je v ňom klubovňa, spoločenská miestnosť s televízorom. Okrem detí bude slúžiť na odpočinok aj robotníkom Stredoslovenských celulózok a papierní.

     "Na slávnostnom odovzdaní rekreačného strediska do užívania vystúpil 21 členný súbor Jasná z harmaneckých celulózok a papierní. Jeho členovia odpracovali na výstavbe strediska desiatky brigádnických hodín", uvádza sa v archívnej správe TASR.

Na obrázku zľava: Ladislav Kundaker, Marcela Jariabková, Milan Pohančaník a Mária Rišová odpracovali na výstavbe rekreačného strediska vyše 100 brigádnických hodín. Foto: archív TASR, autor F. Kocian/11. mája 1961
Rekreačné stredisko Zornička je v malebnom horskom prostredí na úpätí Nízkych Tatier. Foto: archív TASR, autor F. Kocian/11. mája 1961