Sekcia

Rok 1964:Bratislavský ZARES zásobuje kvetmi viedenské obchody

Od 16. apríla do 11. októbra t. r. bude v hlavnom meste Rakúska Viedenská medzinárodná výstava záhrad 1964. Záhradníctvo a rekreačné služby mesta Bratislavy sa na nej zúčastnia s 15 druhmi kvetín a okrasných rastlín.

 

     Naše kvety sú aj teraz vo Viedni dobre známe, najmä šlachtené klince, rýchlené konvalinky a okrasné rastliny. V skleníkov Záhradníctva a rekreačných služieb mesta Bratislavy (ZARES) v Karlovej Vsi a Ivanke pri Dunaji, venujú prípravám na medzinárodnú výstavu mimoriadnu pozornosť.

     „Otcom“ skleníkov v Karlovej Vsi je vynikajúci odborník, 74-ročný Pavol Moucha. Ako jeden z prvých začal na Slovensku pestovať gerbery. Sú jeho pýchou, a takisto poputujú na výstavu do Viedne.

Vynikajúci odborník, 74-ročný Pavol Moucha so zaujímavou okrasnou rastlinou - netíkom domácim ružovým /Adiantum Cuneatum Roseum/, ktorú bude vystavovať vo Viedni. Foto: archív TASR, autor V. Přibyl/12. marca 1964

 

     Vo Viedni sú z bratislavských skleníkov ZARES-u žiadané aj rýchlené konvalinky a šľachtené klinčeky.

Rýchlené konvalinky sú jedným z našich exportných artiklov pre viedenské obchody s kvetinami. Foto: archív TASR, autor V. Přibyl/12. marca 1964