Sekcia

Žreby a lotéria sa tešia stále väčšej obľube

Na jednokorunový žreb celoštátnej zberovej lotérie sa dala kedysi vyhrať nová Škodovka. Veľkej obľube sa v minulosti tešila aj lotéria Športka.

 

     Začiatok tohto týždňa u 33-ročného Floriána Kabaňu, upravovača excentrických lisov v Slovenskej armatúrke na Myjave, patril medzi najradostnejšie okamihy v jeho živote. Na miestnej pošte sa dozvedel, že ako jediný v 6. týždni Športky vyhral najvyššiu sumu v prvom poradí - 200 000 Kčs.

Šťastný výherca športkuje pravidelne od založenia Športky každý týždeň na jednom - dvoch tiketoch. Foto: archív TASR, autor I. Dubovský/11. februára 1965

 

    " Florián Kabaňa patrí na svojom pracovisku medzi vzorných pracovníkov. Má dve deti -  trojročného Staňka a o niečo viac ako štvorročnú Marišku. Jeho najväčším koníčkom je šport. Pred dvomi rokmi hral aktívne futbal za Starú Turú a Jablonicu.

     Šťastný výherca športkuje pravidelne od založenia Športky každý týždeň na jednom - dvoch tiketoch", uvádza archívna správa TASR.

Šťastná rodina Floriána Kabaňu. Foto: archív TASR, autor I. Dubovský/11. februára 1965

 

     "Novú embéčku odovzdali v Banskej Bystrici Jánovi Kohútovi, automechanikovi JRD v Podlaviciach pri Banskej Bystrici. Vyhral ju na jednokorunový žreb celoštátnej zberovej lotérie. Lotéria slúži pre popularizáciu a propagáciu zberu surovín, ktorý je významnou zložkou nášho národného hospodárstva.

     Za uplynulý rok prekročili zberné suroviny v Stredoslovenskom kraji celoročné úlohy o 1 600 000 korún", píše sa v archívnej správe TASR.

Z ruky do ruky - za výherný žreb preberá Ján Kohút (vpravo) kľúčik od auta z rúk výrobného námestníka Zberných surovín zo Žiliny Ing. Mikuláša Štefanova. Foto: archív TASR, autor J. Putz/11. februára 1972