Sekcia

Rok 1984: V Rajci majú nové kúpalisko

V rámci volebného programu vybudovali v Rajci pre obyvateľov i návštevníkov tohto kraja nový športový areál. Nachádza sa v ňom aj 50 m plavecký bazén.

 

     "Obyvatelia aj návštevníci Rajeckej doliny v okrese Žilina majú možnosť v tejto sezóne po prvý raz využiť nové možnosti osvieženia i športovania v novovybudovanom rekreačnom komplexe - kúpalisku Veronika v Rajci.

     V plaveckom areáli vybudovanom z prevažnej časti v akcii Z majú rekreanti k dispozícii popri piatich rôzne veľkých bazénoch s termálnou vodou i šatne, sociálne objekty, bufety s občerstvením a suvenírmi.

     V bazénoch z plastickej látky je termálna voda s liečivými účinkami, ktorá má teplotu 27 stupňov Celzia s prítokovým množstvom 20 litrov za sekundu, čo stačí na výmenu vody vo všetkých bazénoch počas jedného dňa. Po úplnom dokončení tohto plaveckého a rekreačného komplexu, keď pribudnú ďalšie dva bazény, vrátane 50 metrového i sauny, športoviská a ďalšie objekty, bude mať celý areál v Rajci hodnotu 35 miliónov korún", uvádza archívna správa TASR.

Pohľady na bazény s termálnou vodou a solárium na novom kúpalisku Veronika v Rajci. Foto: archív TASR, autor V. Gabčo/6. augusta 1984