Sekcia

Rok 1995: Slováci si vymieňajú zdravotné preukazy VšZP

Ešte aj 27. decembra stál dlhý rad čakajúcich na výmenu preukazov pred pobočkou Všeobecnej zdravotnej poisťovne na Prievozskej ulici v Bratislave.

 

     "Platnosť preukazov Všeobecnej zdravotnej poisťovne sa skončí 31. decembra 1995. Pretože sa do stanoveného termínu nepodarí ukončiť ich výmenu za nové, bude pokračovať v budúcom kalendárnom roku v bratislavskej pobočke na Prievozskej ulici.

     Podľa slov riaditeľa pobočky VšZP Bratislava - mesto Mariána Seleckého, každý poistenec i bez nového zdravotného preukazu musí byť ošetrený, najmä ak pôjde o neodkladné, akútne ošetrenie. Upozornil, že úradné hodiny v pobočke na Prievozskej ulici sú každý deň od 8.00 do 18.00 s poludňajšou prestávkou. Preukazy tam vymieňajú iba občanom, ktorí majú trvalý pobyt v Bratislave. Poistenci, ktorí bývajú v okolí Bratislavy, si môžu preukazy vymeniť, v pobočke na Trnavskej ulici", píše sa v archívnej správe TASR.

Na snímkach z 27. decembra je dlhý rad čakajúcich na výmenu preukazov pred pobočkou VšZP na Prievozskej ulici v Bratislave. Foto: archív TASR, autor P. Neubauer/27. decembra 1995