Sekcia

Rok 1957: Darček podniku Reštaurácie a jedálne ženám k MDŽ

Podnikové riaditeľstvo Reštaurácií a jedální v Bratislave sa zapojilo do akcií k MDŽ zaujímavou výstavkou polotovarov jedál, ktoré si budú môcť naše gazdinky, zamestnané ženy a samostatní muži objednávať v bratislavských reštauráciách Palace, Veľké srdce a Luxor.

     Podnikové riaditeľstvo Reštaurácií a jedální v Bratislave usporiadalo v stredu 6. marca v reštaurácii Veľké Srdce v Bratislave výstavku cukrárskych výrobkov spojenú s predajom. Výrobky vystavovali reštaurácie Veľké srdce, Luxor, Orient, Espresso a Palace. Záujemcovia si môžu osobne alebo telefonicky objednať rôzne sladkosti k Medzinárodnému dňu žien. Deti a manželia majú tak príležitosť potešiť svoje mamičky a manželky vkusne upravenou tortou alebo inými zákuskami.

Lidka Laskavá si vybrala na výstavke pre svoju mamičku vkusnú tortu. Foto: archív TASR, autor V. Přibyl/7. marca 1957

 

     "Na výstavke sa prezentovali aj najrozmanitejšie druhy mäsitých jedál, taktiež z hydiny a rýb ako aj jedál múčnych. Objednávky na počkanie i na žiadaný termín, ktoré možno podať telefonicky alebo osobne, vybavujú uvedené reštaurácie.

     Polotovary sú vždy čerstvo pripravené za primerané ceny. Kuchár poskytne navyše aj odbornú radu ako zakúpené jedlo pripraviť. Predaj polotovarov je značným uľahčením najmä pre pracujúce ženy, ktoré sa o tejto novinke na výstavke jedál v reštaurácii Palace veľmi pochvalne vyjadrili", píše sa v archívnej správe TASR.

Na výstavke polotovarov jedál v reštaurácii Palace informoval naše gazdinky o výhodách predaja polotovarov jedál známy kuchársky odborník súdruh Levský. Foto: archív TASR, autor V. Přibyl/5. marca 1957
Výstavka polotovarov jedál v reštaurácii Palace v Bratislave pred Medzinárodným dňom žien. Foto: archív TASR, autor V. Přibyl/5. marca 1957