Sekcia

Rok 1997: V Bratislave protestuje Sloboda zvierat

Celoslovenská organizácia pre ochranu práv zvierat Sloboda zvierat zorganizovala 13. februára v Bratislave ďalšiu protestnú akciu.

 

     „Na ďalšej z protestných akcií, tentokrát pred sídlom firmy McDonald’s Slovakia s.r.o. v Bratislave, sa okrem Slobody zvierat zúčastnili aj aktivisti mimovládnych organizácií Za matku Zem a Slobodnej alternatívy. Traja z nich vyliezli na strechu sídla firmy a vyvesili transparent s nápisom „McDonald’s nechceme“. Ďalší prítomní s rôznymi rekvizitami a plagátmi prejavovali protest pískaním, bubnovaním a výkrikmi.

     Predsedovi Slobody zvierat Ladislavovi Ďurkovičovi odmietli zástupcovia firmy podať otvorený list. Ochranári v ňom žiadajú nahradenie jednorazových obalov umývateľným riadom, doplnenie ponuky o bezmäsité jedlo - celozrnný zeleninový vegeburger, kontrolu zaobchádzania so zvieratami určenými na spotrebu pri chove, transporte a porážaní. Taktiež úplnú redukciu reklamy zameranej na deti a založenie odborovej organizácie pre zamestnancov“, píše sa v archívnej správe TASR.