Sekcia

Rok 1967: V Komárne už čoskoro otvoria bazén s liečivou vodou

V Leninových sadoch v Komárne objavili v januári tohto roku v hĺbke 1 224 metrov silný prameň termálnej vody, ktorý má teplotu 54,5 stupňov Celzia.

 

     "V týchto dňoch zamestnanci n. p. Hydrostav Komárno z iniciatívy MsNV v Komárne dokončujú sedací bazén rozmerov 30x18 m. Bazén je proti agresii termálnej vody nastriekaný vrstvou tzv. pest-polyesteru.

     Na základe doterajších výskumov má voda liečivé účinky na všetky druhy reumatických, gynekologických, nervových, kožných neprenosných chorôb a na zažívacie ústroje. Okrem sedacieho Žltého bazénu postavia v okolí bazénu ešte jednoposchodovú rotundovú budovu, v ktorej budú vaňové kúpele, fínska sauna, šatňa, klubovňa a bufet.

     Plánovaná je aj 9 poschodová slobodáreň hotelového typu s 262 posteľami. Sedací bazén bude v prevádzke v lete aj v zime. Verejnosti ho sprístupnia koncom novembra tohto roku. Výstavba celého areálu v Leninových sadoch v Komárne bude stáť 15 miliónov korún", uvádza archívna správa TASR.

V Leninových sadoch v Komárne dali začiatkom mája do prevádzky sedací bazén s termálnou vodou teplou. Foto: archív TASR, autor I. Dubovský/4. júna 1968