Sekcia

Rok 1963: V Nitre otvorili nový domov dôchodcov

V nitrianskom domove dôchodcov, ktorý v sobotu 2. marca odovzdali do používania, bude prežívať pokojnú jeseň svojho života 265 prestarnutých občanov.

 

     V Západoslovenskom kraji je v 39 ústavoch sociálnej starostlivosti umiestnených takmer štyritisíc ľudí. Začiatkom marca k týmto zariadeniam pribudlo ďalšie moderné zariadenie - domov dôchodcov v Nitre Čermáni.

     "V nitrianskom domove dôchodcov, ktorý v sobotu 2. marca odovzdal do používania predseda Krajskej komisie pre sociálne zabezpečenie Západoslovanského KNV Michal Zápotocký, bude prežívať pokojnú jeseň svojho života 265 prestarnutých občanov", píše sa v archívnej správe TASR.

Nový domov dôchodcov v Nitre Čermáni. Foto: archív TASR, autor Š. Petráš/2. marca 1963
Predseda Krajskej komisie pre sociálne zabezpečenie Západoslovanského KNV Michal Zápotocký pri slávnostnom otvorení nového domova dôchodcov. Foto: archív TASR, autor Š. Petráš/2. marca 1963

 

     V dvojposchodovej budove nového domova dôchodcov je okrem iných zariadení k dispozícii jedáleň, spoločenské miestnosti, pracovné a fajčiarske kútiky. O prestarnutých občanov sa v tomto domove dôchodcov stará 17 zdravotných sestier.

V novom domove dôchodcov majú jeho obyvatelia k dispozícii spoločenské miestnosti, pracovné a fajčiarske kútiky. Foto: archív TASR, autor Š. Petráš/2. marca 1963