Sekcia

Rok 1967: Odmena pre prvého občana roku 1967

Tradičná anketa Detského obchodného domu v Prahe Hľadáme občianka roku 1967, má svojho víťaza. Na Slovensko, do Hornej Potône putuje detský kočík i výbavička.

 

     Prvenstvo tradičnej ankety Detského obchodného domu v Prahe „Hľadáme občianka roku 1967“,  získali v tomto roku dve novorodeniatka. Bola to Evička Vetríková z Prahy a František Kiss z Hornej Potône, okres Dunajská Streda. Obidve sa narodili 1. januára jednu sekundu po polnoci.

     Zástupcovia obchodného domu z Prahy a z bratislavského Odborového riaditeľstva obchodných domov odovzdali Rozálii Kissovej 10. januára v Dunajskej Strede darčeky Detského domu, kompletnú detskú výbavičku a detský kočík.

Zástupcovia obchodného domu z Prahy a z bratislavského Odborového riaditeľstva obchodných domov odovzdali R. Kissovej 10.januára v Dunajskej Strede darčeky Detského domu, kompletnú detskú výbavičku a detský kočík. Foto: archív TASR, autor J. Sedlák/10. januára 1967
Rozália Kissová so synčekom Františkom. Foto: archív TASR, autor J. Sedlák/10. januára 1967

 

     Aj o päť rokov neskôr putovala detská výbavička na Slovensko. V piatok 7. januára si ju v šalianskej pôrodnici z rúk riaditeľa Detského domu v Prahe Jaroslava Weinera prevzali manželia Kochanovci, rodičia malej Martiny, ktorá sa stala prvou československou občiankou v roku 1972.