Sekcia

Rok 1989: Na colnici v Petržalke pribudli nové pracoviská

Nové objekty na vydávanie víz, colnej a pasovej kontroly vybavené výpočtovou technikou podstatne zrýchlia priepustnosť hraničného priechodu v Petržalke.

 

     "Petržalka - Berg patrí medzi štyri hraničné priechody v ČSSR, kde od 1. januára tohto roka udeľujú v súlade s uznesením vlády ČSSR  návštevníkom prichádzajúcim z nesocialistických štátov víza na počkanie.

     Nové zariadenie umožní lepšie spracovať colnú a pasovú agendu, súčasne tu budú môcť vybavovať až 300-350 cestujúcich žiadajúcich o vízum. Sú tu tiež parkovacie priestory pre 30 osobných automobilov a päť autobusov.

     Na výstavbe objektov za 30 miliónov korún sa podieľali bratislavské organizácie Priemstav, Doprastav, Stavebné závody a Dopravoprojekt, ktoré ich vybudovali za sedem mesiacov", píše sa v archívnej správe TASR.

Nové objekty colnice v Petržalke odovzdali do užívania 2. januára za účasti členov Predsedníctva ÚV KSČ, prvého tajomníka ÚV KSS Ignáca Janáka a predsedu vlády SSR Ivana Knoteka. Foto: archív TASR, autor V. Benko/2. januára 1989
Pracovníci hraničného priechodu vydávajú víza prvým turistom. Foto: archív TASR, autor V. Benko/2. januára 1989