Sekcia

Rok 1977: Papiernictvá už ponúkajú mávatká do prvomájových sprievodov

Ako každý rok pred sviatočnými májovými dňami prejavujú Bratislavčania aj teraz živý záujem o materiál na výzdobu do májového sprievodu.

 

     Bratislavské papiernictvá a špecializované predajne sú týmto materiálom dobre zásobené. V predajni na Malinovského ulici (dnes Šancová) obsluhuje zákazníkov Eva Fülöpová. Výskumný ústav zváračský, Stavoprojekt, Stavoindustria - ťažké montáže a Doprastav tu už zakúpili bohatú kolekciu výzdobného materiálu k 1. máju.

V predajni na Malinovského ulici obsluhuje zákazníkov Eva Fülöpová. Foto: archív TASR, autor Š. Puškáš/14. apríla 1977
Anna Marečková v papiernictve na Štrkovci ponúka mávačky, zástavky, letáčiky a iný materiál. Foto: archív TASR, autor Š. Puškáš/14. apríla 1977

 

     V špecializovanej predajni v Bratislave na Jiráskovej ulici (dnes Ventúrska) ponúka materiál na výzdobu Blažena Burianová. Táto predajňa zásobuje nielen Bratislavu, ale celé Slovensko, ba aj moravské kraje. Napríklad železnice v Brne odobrali tento rok materiál už za 120 tisíc Kčs.

Na Jiráskovej ulici v Bratislave ponúka materiál na výzdobu Blažena Burianová. Foto: archív TASR, autor Š. Puškáš/14. apríla 1977